به همت جهاد دانشگاهی گیلان برگزار می شود؛معصومه نیک کار 021

شمال ما: سرپرست معاونت فرهنگی جهاددانشگاهی گیلان گفت: اختتامیه جشنواره ملی «پاتوق دانشجویی کاریکاتور صابر» به همت جهاددانشگاهی استان گیلان با حضور کاریکاتوریست های برتر کشوری در سالن اجتماعات دانشگاه آزاد اسلامی واحد رشت برگزار می شود.

معصومه نیک کار، سرپرست معاونت فرهنگی جهاددانشگاهی گیلان در گفت وگو با ایسنا، از برگزاری جشنواره ملی «پاتوق دانشجویی کاریکاتور صابر» به همت جهاددانشگاهی استان گیلان خبر داد و اظهار کرد: این جشنواره فردا، 10اردیبهشت با حضور کاریکاتوریست های برتر کشوری در سالن اجتماعات دانشگاه آزاد اسلامی واحد رشت برگزار می شود.

وی بهره مندی از هنر در راستای گسترش مفاهیم و ارزشهای اسلامی و ایرانی، لزوم آشنایی بیشتر نسل جوان و نوجوان اعم از دانشگاهیان و غیره با کیومرث صابری فرهنگ دوست برجسته گیلانی که صاحب سبک ادبی نو بوده را از اهداف برگزاری جشنواره ملی پاتوق دانشجویی کاریکاتور صابر عنوان کرد.

مدیر خبرگزاری ایسنا با بیان اینکه کیومرث صابری فومنی یکی از فرهیختگان گیلانی است که شهره جهانی یافت و سبک ادبی ویژه او می‌تواند برای نسل جوان خصوصا دانشجویان علاقمند به این هنر جذابیت‌های فراوانی داشته باشد، تصریح کرد: امیدواریم برگزاری این جشنواره بتواند تجلیلی از این بزرگ‌مرد عرصه فرهنگ و ادب بوده و فرصتی برای علاقه مندان این هنر باشد.

سرپرست معاونت فرهنگی جهاددانشگاهی گیلان با تاکید بر شخصیت ارزشمند مرحوم کیومرث صابری ادامه داد: باید قلم و آثار این هنرمند صاحب سبک گیلانی که زحمات بسیاری در عرصه هنری کشیده است برای مردم بازگشوده شود.

وی با بیان اینکه مرور آثار مرحوم صابری برای طنزنویسان جوان لازم است، اضافه کرد: آنچه درباره مرحوم كیومرث صابری به عنوان یك پیشكسوت طنز وجود دارد، پراكنده است لذا باید نسبت به جمع آوری آثار ایشان بصورت منسجم،بعنوان مرجع کارآمد برای هنرمندان عرصه طنز است اهتمام ورزیده شود.

نیک  کار همچنین از برپایی نمایشگاه آثار برتر جشنواره ملی پاتوق دانشجویی کاریکاتور صابر خبر داد و یادآور شد: این نمایشگاه متشکل از آثار برتر جشنواره بوده که به مدت یک هفته در نگارخانه منطقه آزاد انزلی برپا خواهد بود و عموم علاقه مندان می توانند همه روزه از این نمایشگاه بازدید به عمل آورند.

سرپرست معاونت فرهنگی جهاددانشگاهی گیلان ضمن تقدیر از همکاری اداره کل امور اجتماعی استانداری گیلان، معاونت فرهنگی منطقه آزاد انزلی و دانشگاه آزاد اسلامی واحد رشت در اجرای این جشنواره گفت:مراسم افتتاحیه نمایشگاه آثار کاریکاتور فردا، 10اردیبهشت ساعت 15 با حضور مسئولین و جمعی از هنرمندان عرصه طنز و کاریکاتور در نگارخانه منطقه آزاد انزلی برگزار خواهد شد و به مدت یک هفته در معرض دید علاقه مندان خواهد بود.


کانال تلگرام شمال ما

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *