معاون رئیس‌جمهور:معصومه ابتکار ۰۲۸

شمال ما: رئیس سازمان حفاظت محیط زیست ارزیابی زیست‌محیطی ملی را لازمه صدور مجوز برای ادامه فعالیت سد شفارود دانست.

معصومه ابتکار در گفت ‌و‌گو با خانه‌ملت، در توضیح مخالفت سازمان حفاظت‌ محیط زیست با ساخت سد شفارود، گفت: هیچ فعالیتی در حوزه سدسازی یا هر فعالیت عمرانی، بدون مجوز محیط‌زیست نباید عملیاتی شود، همه فعالیت‌ها در حوزه سدسازی به ویژه اگر مشمول ارزیابی زیست‌محیطی باشد، باید پس از کسب مجوزها و طی فرایند قانونی انجام گیرد.

ارزیابی ملی لازمه صدور مجوز محیط‌زیست برای سد شفارود

معاون رئیس‌جمهور با بیان اینکه ارزیابی زیست‌محیطی شامل دو بخش استانی و ملی است، تصریح کرد: سد شفارود هنوز مجوزهای ملی را کسب نکرده، مسئولان و پیمانکاران نیز تا اخذ مجوز زیست‌محیطی نباید دست به اقدامی بزنند.

وی یادآور شد: بر مبنای تصمیمات مدیران و مسئولان قبلی، تخریب۴۰۰ هکتار از جنگل های هیرکانی برای احداث سد شفارود در برنامه پیمانکاران قرار گرفته بود، تاکنون هم اقداماتی برای سد شفارود انجام گرفته اما با توجه به اینکه مجوز لازم را اخذ نکردند، عملیات باید متوقف شود.

ابتکار تامین آب شرب برای دو شهر اطراف سد شفارود را ضروری خواند و گفت: سازمان حفاظت محیط‌زیست بر نیاز مردم در تامین آب شرب واقف بوده لذا به دنبال راهکاری برای این منظور است.

هیچ مجوزی برای ساخت سد شفارود صادر نشده است/ هیچ درختی قطع نمی‌شود

وی تاکید کرد: سازمان حفاظت محیط‌زیست به دنبال راهکار و استراتژی است که به هیچ درختی از جنگل‌های هیرکانی آسیب نرسد اما باید توجه داشت که سازمان تاکنون هیچ مجوزی برای سد شفارود نداده است.


کانال تلگرام شمال ما

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *