مخالفت اعضای شورا؛شورای رشت 0113

شمال ما: اعضای شورای شهر رشت با دو فوریت لایحه شهرداری مبنی بر اجرای پیاده‌راه میدان شهرداری مخالفت کردند.

با روی کار آمدن دکتر ثابت‌قدم شهردار شهر رشت موضوع تکمیل رینگ پیاده‌راه فرهنگی شهر رشت باری دیگر قوت گرفت و اقدامات اولیه همچون نصب تابلوهای ترافیکی برای هدایت خودروها به مسیرهای همجوار انجام شد، اما این طرح گویا هنوز مورد تایید اعضای شورای شهر رشت نیست.

در نودونهمین جلسه علنی شورا با دو فوریت لایحه شهرداری مبنی بر اجرای پیاده‌راه میدان شهرداری مخالفت شد و در این راستا محمود باقری خطیبانی عضو شورای شهر رشت گفت: شهرداری باید به دنبال اجرای پروژه‌هایی باشد که از ضرورت و اولویت لازم برای شهر برخوردار است .

وی ادامه داد: طرح‌هایی همچون ساماندهی وضعیت رودخانه‌ها و رسیدگی به تالاب عینک و پروژه‌های دیگر از ضرورت بیشتری برای اجرا برخوردارند که نیمه کاره رها شده‌اند و نیاز است به جای پروژه پیاده‌راه ‌سازی که تنها برای تملک آن ۱۱ میلیارد تومان هزینه نیاز است، پروژه‌های دیگر در اولویت شهرداری قرار گیرند.

وی همچنین با اشاره به اینکه آیا اجرای این طرح می‌تواند در حل مشکل ترافیکی شهر بیشتر اثرگذار باشد یا بازگشایی بلوار احسانبخش افزود: اجرای پیاده‌راه فرهنگی در مرکز شهر هزینه‌های زیادی را در بردارد که با نصف این هزینه می‌توان بسیاری از مشکلات مردم در مناطق حاشیه شهر را برطرف کرد .

رضا رسولی دیگر عضو شورای شهر رشت نیز افزود: داشتن بودجه و اجرای این پروژه لازم و ملزوم یکدیگرند و تا زمانی که بودجه این طرح به درستی مشخص نشود نباید به دنبال اجرای آن باشیم زیرا بی توجهی به این مهم سبب می‌شود که طرح نیمه‌کاره رها شود .

وی با اشاره به اینکه همچنین نمی‌توان این پروژه را به تاخیر انداخت، افزود: شرایط آب و هوایی در اجرای این پروژه مهم است و با به تاخیر افتادن پروژه در نیمه دوم سال با شروع بارش‌ها اجرای این پروژه بسیار سخت می‌شود .

فرانک پیشگر عضو شورای شهر رشت نیز در این نشست افزود: اگر نگران این هستید که با شروع فصل باران اجرای این پروژه غیرممکن می‌شود بهتر است بیشتر نگران شیرابه‌های زباله‌های سراوان باشید که با شروع بارش‌ها این آلودگی‌ها به وفور وارد سفره‌های زیرزمینی می‌شوند و می‌توانند باعث آلودگی و مشکلات جبران‌ناپذیری شوند.

وی تاکید کرد: بسیاری از پروژه‌ها همچون لندفیل سراوان که در بودجه سال جاری شهرداری بودجه آن‌ها پیش‌بینی شده باید در اولویت شهرداری قرار گیرند.

پیشگر گفت: ما اعضای شورای شهر به عنوان نمایندگان مردم حق سیاست‌گذاری داریم و باید اولویت اجرای پروژه‌ها را تعیین کنیم و شهردار موظف به اجرای این سیاست ها است.

وی همچنین خواستار آن شد تا گزارش دقیقی از اجرای دو پروژه لندفیل سراوان و لوله‌گذاری رودخانه‌ها از سوی شهردار به اعضای شورای شهر رشت داده شود.

 

منبع: ایسنا- منطقه گیلان


کانال تلگرام شمال ما

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *