شهردار رشت خبر داد:ثابت قدم ۰۳۷

شمال ما: شهردار رشت از تداوم اجرای طرح بازآفرینی بافت فرهنگی دیگر نقاط این شهر در سال جاری خبر داد.

به گزارش فارس، محمدعلی ثابت‌قدم امشب در جریان افتتاح جشنواره غذاهای محلی «یک محله، یک غذا» در بافت پیاده‌راه فرهنگی این شهر برگزاری جشنواره مذکور را با هدف برندسازی و اعتمادسازی محلی عنوان کرد.

وی با بیان اینکه رشت شهری که در سند بازآفرینی خود بزرگ‌ترین پیاده راه فرهنگی کشور و کره خاکی را دارد، افزود: امسال پروژه بازآفرینی به دیگر نقاط شهر رشت می‌پردازد و جشنواره‌هایی برگزار می‌شود.

شهردار رشت برگزاری جشنواره غذاهای محلی را در راستای طرح از مزرعه تا سفره ذکر کرد و گفت: برگزاری جشنواره‌ها در جذب گردشگر داخلی و خارجی و پویایی اشتغال تاثیرگذار است.

عضو شورای اسلامی شهر رشت نیز در مراسم مذکور برگزاری جشنواره غذا را در راستای سلسله برنامه‌ریزی شورا و با همکاری میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری گیلان، شهرداری، فرمانداری رشت و… دانست.

امیرحسین علوی با بیان اینکه در بافت فرهنگی رشت همزمان دو جشنواره در حال برگزاری است، تصریح کرد: ثبت رشت به عنوان شهر خوراک‌شناسی در یونسکو فرصتی برای توسعه و گردشگری است.

وی از معافیت احداث اماکن گردشگری از عوارض شهرداری خبر داد و گفت: این امر در راستای حمایت از سرمایه‌گذاران برای توسعه شهر رشت است.

عضو شورای اسلامی شهر رشت با اشاره به اینکه این شهر از بسیاری منابع و بودجه ملی بی‌بهره است، خاطرنشان کرد: راهی به سرمایه‌گذاری بخش‌خصوصی در رشت نیست.

علوی، توجه به صنعت پاک گردشگری برای رشد و توسعه گردشگری در رشت را امری ضروری دانست و یادآور شد: باید به طرف صنعت گردشگری پاک برویم و زمینه را برای رشد گردشگری در رشت فراهم کنیم.


کانال تلگرام شمال ما

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *