معاون فرهنگی و اجتماعی فرمانده سپاه قدس گیلان خبر داد؛عنایت رضایی پور ۰۴۶

شمال ما: معاون فرهنگی و اجتماعی فرمانده سپاه قدس گیلان از اجرای برنامه‌های فرهنگی در ۴۰ طرح ساحلی و تفرجگاه‌های این استان در تابستان امسال خبر داد.

 عنایت رضایی‌پور در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در بندر انزلی با اشاره به اینکه سپاه و بسیج در عرصه فرهنگی طرح‌های دریا فعالیت می‌کنند، اظهار کرد: از سال گذشته تاکنون ۵۰ درصد به طرح‌های ساحلی و تفرجگاه‌های ما در استان اضافه شده است.

وی به اجرای برنامه‌های فرهنگی در ۲۲ طرح ساحلی و تفرجگاهی استان توسط سپاه قدس گیلان در سال گذشته اشاره کرد و افزود: در طرح‌های جمعیت‌خیز و مسافرخیز نیاز است که برنامه‌های فرهنگی اجرا شود.

معاون فرهنگی و اجتماعی فرمانده سپاه قدس گیلان با بیان اینکه اجرای برنامه‌های فرهنگی از ۲۲ طرح به ۳۳ طرح دریا و تفرجگاهی در استان افزایش پیدا کرده است، تصریح کرد: تعداد ۳۸ برنامه جنگ شادی و جشنواره‌های مختلف در طرح‌های مذکور برگزار کردیم.

رضایی‌پور از فعالیت سازمان قائمین سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در حوزه زیرساخت‌های طرح‌های دریا و تفرجگاهی گیلان خبر داد و بیان کرد: در مدت دو سال گذشته ۴۲ میلیارد ریال سازمان مذکور در عرصه‌های گردشگری استان سرمایه‌گذاری کرده است.

وی به اجرای زیرساخت‌ها در هشت طرح ساحلی گیلان توسط سازمان قائمین اشاره کرد و گفت: اجرای طرح‌های مذکور با همکاری فرمانداران در «انبارسر»، «عسکرآباد»، «دریاوارسر» و … انجام شده است.

معاون فرهنگی و اجتماعی فرمانده سپاه قدس گیلان با اشاره به اینکه برنامه‌های فرهنگی برای پر کردن اوقات فراغت مسافران اجرا می‌شود، یادآور شد: سال گذشته تعداد ۲۵۰ برنامه جنگ شادی در طرح‌های دریا و تفرجگاه‌های استان برگزار شده است.

رضایی‌پور با بیان اینکه محفل انس با قرآن از جمله برنامه‌های اجرایی در طرح‌های دریا و تفرجگاه‌های گیلان است، اظهار کرد: مشاوره در حوزه روانشناسی، رادیو دریا، سینما ساحل، برگزاری غرفه‌های مختلف نمایشگاهی، ایستگاه‌های صلواتی و برنامه‌های ورزشی از برنامه‌های اجرایی برای مسافرانی است که به نقاط مختلف استان سفر می‌کنند.

وی بر استفاده از زمان در اختیار متولیان در راستای انتقال مفاهیم ارزشی در جامعه تأکید کرد و افزود: در سازمان بسیج با توجه به اینکه تلاش می‌کنیم طرح‌ها را افزایش داده و حضور متولیان فرهنگی در ساحل و تفرجگاه‌ها افزایش پیدا کند اما اعتبارات اختصاص داده شده معادل منابع سال ۹۳ است و ۷۰ درصد این اعتبارات تحقق پیدا می‌کند.

معاون فرهنگی و اجتماعی فرمانده سپاه قدس گیلان خواستار حمایت متولیان فرهنگی در ساحل و تفرجگاه‌های استان شد و بیان کرد: ۴۰ طرح ساحلی و تفرجگاهی را در اختیار داریم و نیازمند پشتیبانی بیشتر هستیم تا بتوانیم برنامه‌های بیشتر و متنوع‌تری را اجرایی کرده و اوقات فراغت مسافران را پر کنیم.


کانال تلگرام شمال ما

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *