رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی گیلان:شورا ۰۵۵

اجتماع باشکوه «طلایه‌داران بصیرت» با سخنرانی حجت‌الاسلام والمسلمین سیدابراهیم رئیسی دادستان کل کشور، صبح هشتم دی ماه سال جاری در میدان شهدای ذهاب رشت برگزار می‌شود…

 

شمال ما: دومین نشست ستاد بزرگداشت یوم الله ۹ دی استان گیلان، شنبه ۲۸ آذر در سالن اجتماعات شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان برگزار شد.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی گیلان در این نشست گفت: ایمان و باورهای اعتقادی مردم یکی از عوامل زمینه‌ساز حماسه ۹ دی بود.

حجت‌الاسلام والمسلمین مجتبی اشجری با تسلیت سالروز شهادت امام حسن عسکری (ع) اظهار کرد: سال ۸۸ توطئه سنگینی علیه نظام و انقلاب اسلامی اتفاق افتاد و مقام معظم رهبری در سخنانی به عظمت این توطئه پرداختند و فرمودند «ملت ایران در ۹ دی آن‌چنان عظمتی از خود نشان دادند که دنیا را خیره کرد».

وی با تاکید براینکه نباید اجازه دهیم جایگزینی برای واژه فتنه پیدا شود، بیان کرد: مسئله، ابهام و سوءتفاهم ۸۸ نبود بلکه فتنه ۸۸ بود و فتنه‌گران اصل نظام را هدف گرفته بودند و نیاز است این موضوع برای مردم به‌ویژه جوانان تبیین شود.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی گیلان بر مسدود کردن راه‌های نفوذ دشمن تاکید کرد و افزود: ستاد حماسه یوم‌الله ۹ دی با مسئولیت شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی تشکیل شده و برنامه‌های متعددی برای این روز تدارک دیده شده است.

حجت‌الاسلام والمسلمین اشجری با بیان اینکه ستاد مذکور پنج هدف را دنبال می‌کند، تصریح کرد: تبیین فتنه سال ۸۸ در بستر جنگ نرم دشمنان انقلاب اسلامی از اهداف ستاد حماسه یوم‌الله ۹ دی است.

وی خواستار آشکارسازی عوامل شکل‌گیری و پیدایش حماسه ۹ دی شد و گفت: برشمردن ویژگی و مختصات حماسه ۹ دی در محیط داخلی و خارجی از دیگر اهداف ستاد این حماسه است.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی گیلان، بیان کارکردها و آثار حماسه یوم‌الله ۹ دی در محیط داخلی و خارجی را مهم دانست و خاطرنشان کرد: درس‌ها و پیامدهای حماسه ۹ دی با توجه به نیازهای امروز جامعه باید آشکار و تبیین شود.

حجت‌الاسلام والمسلمین اشجری چهار عامل را زمینه‌ساز حماسه یوم‌الله ۹ دی خواند و یادآور شد: ایمان و باورهای اعتقادی مردم از عوامل زمینه‌ساز حماسه مذکور بود.

وی با بیان اینکه مردم خشم خود را نسبت به بی‌احترامی به ساحت امام حسین(ع) نتوانستند پنهان کنند، اظهار کرد: مردم به خیابان‌ها آمدند و شعار «مرگ بر فتنه‌گر» سر دادند.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی گیلان، رهبری الهی و هوشمندانه مقام معظم رهبری را از عوامل مهم حماسه یوم‌الله ۹ دی عنوان کرد و افزود: اگر هوشمندی، درایت و بصیرت مقام معظم رهبری نبود توطئه فتنه فراگیر می‌شد و نظام آسیب جدی می‌دید.

حجت‌الاسلام والمسلمین اشجری بصیرت ملت ایران را سومین عامل حماسه یوم‌الله ۹ دی برشمرد و بیان کرد: برخی از خواص سکوت کردند و از آنها که توقع بود موضع بگیرند و حقیقت فتنه را برای مردم تبیین کنند، نقش خود را به ‌درستی ایفا نکردند.

وی با اشاره به اینکه مردم با الهام گرفتن از رهنمودهای مقام معظم رهبری و بصیرتی که داشتند توانستند زمینه‌ساز حماسه ۹ دی شوند، تصریح کرد: عاشورای حسینی (ع) چهارمین عامل حماسه یوم‌الله ۹ دی بود.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی گیلان به عشق گیلانی‌ها به ولایت اشاره کرد و گفت: مردم گیلان با شور و شعور سیاسی که داشتند در حماسه مقابله با فتنه پیشتاز شدند و در هفتم دی ماه سال ۸۸ در مقابل بیت نماینده ولی فقیه در استان تجمع کردند و آیت‌الله زین‌العابدین قربانی برای مردم سخنرانی کرد.

حجت‌الاسلام والمسلمین اشجری با بیان اینکه راهپیمایی روز ۸ دی از طرف شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی فراخوان داده شد، خاطرنشان کرد: هشتم دی ماه سال ۸۸ تعداد ۱۲ استان برای راهپیمایی اعلام آمادگی کردند و گیلان یکی از این استان‌ها بود.

۹ دی مظهر نفوذناپذیری ملت ایران در برابر فتنه آمریکایی

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی گیلان شعار اصلی و محوری یوم‌الله ۹ دی سال ۹۴ را «۹ دی، مظهر نفوذناپذیری ملت ایران در برابر فتنه آمریکایی» اعلام کرد و یادآور شد: امسال دو برنامه استانی یوم‌الله ۹ دی در گیلان تدارک دیده شده است.

وی با اشاره به برگزاری اجتماع باشکوه «طلایه‌داران بصیرت» با سخنرانی حجت‌الاسلام والمسلمین سیدابراهیم رئیسی دادستان کل کشور، اظهار کرد: ساعت ۱۰ صبح هشتم دی ماه سال جاری مراسم مذکور در میدان شهدای ذهاب رشت برگزار می‌شود.

حجت‌الاسلام والمسلمین اشجری مراسم دوم را با سخنرانی حجت‌الاسلام والمسلمین محمدجعفر منتظری رئیس دیوان عدالت اداری عنوان کرد و گفت: ساعت ۹ صبح روز نهم دی ماه سال جاری مراسم مذکور در سالن اجتماعات بانک صادرات گیلان برگزار خواهد شد.


کانال تلگرام شمال ما

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *