نماینده مردم گیلان در مجلس خبرگان رهبری:photo_2016-06-02_11-08-25

شمال ما: نماینده مردم گیلان در مجلس خبرگان رهبری گفت: آیت‌الله صادق احسان‌بخش یار وفادار ولی فقیه بود.

به گزارش فارس، آیت‌الله سید علی حسینی‌اشکوری، ۱۳ خرداد در مراسم بزرگداشت آیت‌الله صادق احسان‌بخش نماینده فقید ولی فقیه در گیلان و امام جمعه رشت در مصلای امام خمینی (ره) شهر رشت اظهار کرد: آیت‌الله احسان‌بخش یار وفادار ولایت فقیه بود.

وی با اشاره به خدمات آیت‌الله احسان‌بخش افزود: خدمات بزرگ و چشمگیر ایشان فراموش شدنی نیست.

نماینده مردم گیلان در مجلس خبرگان رهبری تصریح کرد: خدمات آیت‌الله احسان‌بخش در دوران انقلاب و دفاع مقدس ویژه بود و سرانجام به جانبازی انقلاب اسلامی رسید.

حسینی‌اشکوری آثارالصادقین این عالم فرزانه را گویای اخلاص و تقوای وی دانست و گفت: مردمی بودن ویژگی آیت‌الله احسان‌بخش بود و باید از آن الگوبرداری کنیم.

وی احداث مصلای بزرگ شهر رشت را از خدمات آیت‌الله احسان‌بخش عنوان کرد و ادامه داد: امام باقر(ع) از امیر‌المومنین علی(ع) نقل کردند که پایه‌های جامعه دینی بر چهار پایه استوار است.

نماینده مردم گیلان در مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه اساس پیشرفت و رونق جامعه اسلامی در حدیث مذکور بیان شده است، خاطرنشان کرد: اسلام دین جامع و کامل بوده و رابطه فردی و اجتماعی در این دین لحاظ شده است.

حسینی‌اشکوری اضافه کرد: اسلام قبل از تولد تا کودکی و بزرگسالی و پیری و وفات و پس از وفات برای بشر برنامه زندگی دارد.

وی با اشاره به اینکه برنامه جامعه اسلام تمام جنبه‌ها را در نظر گرفته است، بیان کرد: پایه‌های تشکیل جامعه بر پایه عالمان ربانی است و رهبری جامعه را به‌عهده دارند.

حسینی‌اشکوری با تصریح بر اینکه عالم دینی فرهنگ جامعه را تدوین می‌کند، ادامه داد: عالم، زمانی ارزش پیدا می‌کند که علم خود را بروز دهد.

به گفته وی، عالم باید به علم خود عمل کند و اگر مردم را به تقوا دعوت می‌کند خود نیز باید با تقوا باشد بنابراین عالم نقش اساسی و کلیدی در جامعه دارد.

نماینده مردم گیلان در مجلس خبرگان رهبری افزود: عالم، انسان بی‌نیازی است که باید بخل نداشته باشد و بخشش داشته باشد.

وی در ادامه گفت: سال آینده فاز نخست احداث مهمانسرای زائران گیلان در مشهد مقدس که زمین آن توسط مقام معظم رهبری اهدا شده، با همت آیت‌الله زین‌العابدین قربانی آغاز می‌شود و انتظار می‌رود مردم در این زمینه کمک کنند.

نماینده مردم گیلان در مجلس خبرگان رهبری خاطرنشان کرد: عالم ربانی کرامت خود را نمی‌فروشد و در مقابل دشمن تسلیم نمی شود.

وی با بیان اینکه مدیران مسؤول باید در خدمت مردم باشند به دیدار روز گذشته خود از آسایشگاه معلولان رشت اشره کرد و گفت: این مکان در پرداخت قبض آب و برق مشکل دارد که مسؤولان باید به این امر توجه داشته باشند.

نماینده مردم گیلان در مجلس خبرگان رهبری اظهار داشت: دشمنان از کمبودهای موجود در جامعه برای کوبیدن مسؤولان، نهادهای انقلابی استفاده می‌کنند و دلسوز جامعه نیستند.

.

photo_2016-06-02_13-50-03

.

photo_2016-06-02_13-50-14

.

photo_2016-06-02_11-08-29

.

photo_2016-06-02_11-08-25

.

photo_2016-06-02_11-08-21

.

photo_2016-06-02_11-07-45

.

اص۷۴لی


کانال تلگرام شمال ما

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *