رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی گیلان:مجتبی اشجری ۰۴۱

شمال ما: رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی گیلان گفت: آیت الله بهجت فومنی(ره) شخصیتی نفوذناپذیر و عزتمند داشت و معلمی بزرگ برای دوستداران عرفان و سلوک، پشتوانه ای برای انقلاب اسلامی و مقام معظم رهبری و عبد صالح خدا بود.

 

حجت الاسلام والمسلمین مجتبی اشجری در گفت وگو با ایسنا، عالمان و فرزانگان را وارثان انبیای الهی دانست و اظهار کرد: ارزشمندی عالمان دینی، عارفان فرهیخته و فقیهان سرآمد برای بشریت پوشیده نیست چرا که همچون انبیای الهی هدایت و شایستگی را برای بشریت به ارمغان آورده اند و برای تکامل عقلانی بشر کوشیده اند.

وی با بیان اینکه علما انسان را به سوی تعالی و جاودانگی هدایت می کنند، افزود: علما همچون خورشید امید از پس ابرهای فریبنده لذات دنیوی و غبارهای سیاه فقدان اخلاق و معنویت می درخشند تا روشنگر حیات تاریک بشریت شوند. آنان چکادهای ایمان و فضیلت هستند که هرگز با گذر زمان، مهر پایان بر وجودشان نخواهد خورد.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان گیلان آیت الله بهجت فومنی(ره) را یکی از سرآمدان علم و عرفان در عصر کنونی دانست و تصریح کرد: آیت الله العظمی محمدتقی بهجت فومنی(ره) به دور از زندگی های مادی معمول و خودنمایی های نفسانی و سرگرمی های روزمره با پرورش اندیشه های درخشان خود و مبارزه با لذات زودگذر دنیوی، خود را به قله رفیع تعالی انسانی، اخلاقی و معنوی رساند و تنها خویش را در آینه ارزش ها دید و هرگز اجازه فرود گرد و غبار تن آسایی، ضعف و زبونی را بر وجود مبارک خویش نداد.

این مقام مسئول این مرجع عالیقدر جهان تشیع را در زمره فرزندان قبیله ابرار و اصحاب الصادقین دانست و گفت: ایشان همواره دلش به کرامت الهی و انسانی روشن بود و درخشندگی خورشید، عمق اقیانوس، آرامش مهتاب و سخاوت دریا در وجودش موج می زد.

حجت الاسلام اشجری با گرامیداشت هفتمین سالگرد رحلت فقیه عارف، معلم اخلاق، مجاهد نستوه، عالم فرزانه و دلباخته چشمه زلال معارف قرآن و ولایت، آیت الله بهجت فومنی(ره)، خاطرنشان کرد: ایشان شخصیتی نفوذناپذیر و عزتمند داشت و معلمی بزرگ برای دوستداران عرفان و سلوک، پشتوانه ای برای انقلاب اسلامی و مقام معظم رهبری و عبد صالح خدا بود.

مراسم هفتمین سالگرد ارتحال ملکوتی فقیه عالیقدر آیت الله العظمی محمدتقی بهجت فومنی(ره) با سخنرانی آیت الله جنتی، دبیر شورای نگهبان راس ساعت ۱۷ عصر امروز، ۲۳ اردیبهشت در مسجد حضرت ولیعصر(عج) بالامحله شهر فومن برگزار می شود.


کانال تلگرام شمال ما

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *