استفاده ابزاری از مردم و کسبه برای پیشبرد برخی اهداف؟رشت 044

شمال ما: خزرآنلاین نوشت: آیا هر اعتراضی نسبت به شهردار رشت سازماندهی شده است و هر تعریف و تمجیدی خودجوش و مردمی؟!

به گزارش خزر، رضا رسولی عضو شورای شهر رشت اخیرا در گفتگویی در خصوص نصب بنرهای اعتراضی عده ای از کسبه خیابان امام خمینی در اعتراض به نرده کشی این خیابان توسط شهرداری، گفت: “تصور میکنم نصب چنین بنرهایی نه تنها خودجوش نیست بلکه سازمان دهی شده از طرف افرادی است که قصد تخریب وسیاه نمایی دارند”

وی افزود: “ظاهرا برخی افراد که هر شب خواب شهردارشدن در رشت را می بینند، چوب لای چرخ لنگ پیشرفت این شهر میگذارند. مطمئنا این اختلالات از چشم تیزبین نهادهای امنیتی پنهان نمی ماند.”

این اظهارات رسولی بهانه ای بود تا کمی به گذشته نزدیک برگردیم و به یاد بیاوریم در اوج کشمکش بر سر پیاده راه سازی های جدید، برخی سایت های حامی شهردار رشت اقدام به انتشار بیانیه ای نموده و مدعی شدند برخی از کسبه خیابان هایی که قرار بود پیاده راه در آن احداث شود، از این طرح حمایت و از شهردار خواسته اند که هر چه سریعتر این پروژه را اجرا کند! جالب اینکه این بیانیه که حتی مشخص نبود به امضای چند نفر رسیده است، خیلی زود به عنوان یک درخواست مردمی از شهردار رشت لقب گرفت و البته هیچ کس در خودجوش نبودن آن هم شک نکرد!

حالا اما وقتی تعدادی از کسبه خیابان امام در اعتراض به برخی سیاست های شهرداری رشت اقدام به نصب بنرهایی می کنند که تصاویر آن هم در سایت ها منتشر شده و نمی توان در اصل آن شک کرد، چگونه می توان مدعی شد که این اقدام شائبه سازمان دهی دارد؟! آیا هر اعتراضی نسبت به شهردار رشت سازماندهی شده است و هر تعریف و تمجیدی خودجوش و مردمی؟!

جالب آن که بر خلاف بیانیه ای که در تعریف از شهردار منتشر و به نام درخواست کسبه در سایت ها بازنشر داده شده بود، این بار هویت معترضان کاملا مشخص و حتی صوت های گفتگوی آنان با خبرنگار خزر در تحریریه موجود است.

فارغ از این که نرده کشی در خیابان امام برای اجزاری پروژه بی آر تی کار درستی است یا خیر، تاسف برانگیز استفاده ابزاری از مردم و کسبه برای پیشبرد برخی اهداف است.


کانال تلگرام شمال ما

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *