رئیس سازمان گیلانی و مدیرکل غیربومی؛علی طلوعی ۰۱۱

شمال ما: صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران بعنوان تنها متولی قانونی پخش برنامه‌های رادیویی و تلویزیونی در کشور، سهم بسیار گسترده ای در زمینه اطلاع رسانی برای اعضای مختلف جامعه را به خود اختصاص داده است.
سرانجام محسن نصرپور پس از ۷ سال مدیریت در راس صدا و سیمای مرکز گیلان جای خود را به «علی طلوعی» مدیرجوان شبکه جام جم داد.
شبکه باران نیز یک شبکه تلویزیونی استانی و از زیرمجموعه های سازمان صدا و سیماست که از مرکز استان یعنی رشت برای سراسر گیلان و کشور پخش می گردد. تلویزیون گیلان در اردیبهشت ماه سال ۱۳۴۹ تاسیس شد که پس از سالها پخش برنامه ساعتی، توانست در تیرماه سال ۱۳۷۷ به شبکه استانی سیمای مرکز گیلان و شبکه باران ارتقا یابد. در شروع بکار مجدد این شبکه ابتدا کلید باران به دستان سحری مدیر اصفهانی این شبکه افتاد و پس از آن نجفی سکان هدایت آن را برعهده گرفت که او نیز مدیری غیر بومی بود که پس از دوره ای حدودا سه ساله مدیریت بر دوش حسینی افتاد و در آخر هم طولانی ترین دوره مدیریت باران را نصرپور مدیر مازنی عهده دار بود که حتی در مراسم تودیع خود و معرفی طلوعی بعنوان مدیر کل جدید، استاندارگیلان به کنایه گفت که تاکنون پنج استاندار را بدرقه کرده و حال می گوید که دوره مدیریتش کوتاه بوده است!
حضور مدیران غیر بومی و ناآشنا به فرهنگ و آداب و رسوم استان در راس مدیریت صدا و سیمای مرکز گیلان، همواره از مهمترین چالش های پیشروی اهالی فرهنگ و رسانه استان بوده است. چالشی که شاید با ترفندهای مدیریتی به راحتی قابل حل شدن باشد!
با انتصاب یک گیلانی الاصل بعنوان رییس سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی گمانه ها بر این بود که شاید این بار  انتصاب اشخاص غیر بومی در راس مسند شبکه باران، برخلاف گذشته یک نوع تابو شکنی در این خصوص صورت گیرد، اما انتصاب «طلوعی» بعنوان مدیرکل صدا و سیمای گیلان نشان دهنده این بود که این سازمان در هر شرایطی بر سیاست های قبلی خود در زمینه انتصاب مدیران شبکه های استانی استوار است.
و اما طلوعی که شاید اینبار مسئولیتی بسی سخت تر نسبت به مدیریت شبکه جام جم را عهده دار شده است، آیا خواهد توانست بر توسعه و ترویج مهم ترین دستگاه رسانه ای استان که مخاطبانش مردمانی اصیل و دوستدار  فرهنگ و آداب و رسوم غنی گیلان هستند گام بردارد و آیا شاهد طلوعی جدید در باران این شبکه گیلان خواهیم بود ؟

 

منبع: ماهنامه سلام گیلان؛ ایمان رنجکش


کانال تلگرام شمال ما

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *