نائب رئیس شورای شهر رشت:باقری خطیبانی ۰۳۱

شمال ما: چندی پیش موسوی روزان در گفتگو با یک سایت خبری در خصوص خرید ۲۰ دستگاه اتوبوس از شرکت «سبلان خودرو مایوان»  در زمان سرپرستی کریم سرپرست در مجموعه شهرداری رشت، با طرح این سوال که معرف این شرکت به شهرداری رشت چه کسی بوده است، گفت: ” آیا این گناه کبیره است که بدانیم چه کسانی معّرف این شرکت به شهرداری بوده اند؟”

وی در قسمت دیگری از سخنان خود گفت: “سوال مهم دیگر این است که چرا تیم اعزامی شهرداری به شرکت مذکور یک تیم فنی و متخصص نبوده است. آقایان مسئول باید در این زمینه به مردم پاسخگو باشند.”

محمود باقری خطیبانی نائب رئیس شورای شهر رشت در خصوص قرارداد خرید اتوبوس ها از شرکت فوق الذکر و اظهارات موسوی روزان در این مورد گفت: “بنده بسیار خوشحالم که آقای موسوی روزان اینقدر نسبت به مساله خرید این اتوبوس ها حساس شده اند. البته امیدوارم همین حساسیت را در مورد حواله های میلیونی کت و شلوار، پاداش های میلیونی مدیران، حقوق عقب افتاده کارگران شهرداری به خصوص رفتگران و … نیز داشته باشند”

وی با بیان اینکه در گذشته نیز در ارتباط با خرید ۲۰ دستگاه اتوبوس مطالبی در رسانه ها منتشر شده بود، افزود: ” همان زمان قول دادم که اطلاعات مربوط به این قرارداد و گردش کار آن را در اختیار همکاران محترم قرار دهم”

نائب رئیس شورای شهر رشت ادامه داد: ” آقای روزان در قسمتی از سخنان خود گفته اند که آیا این گناه کبیره است که بدانند چه کسانی این شرکت را به شهرداری معرفی کرده اند، بنده هم در پاسخ می گویم که مطمئنا این گناه کبیره نیست. اما آیا آقای روزان می دانند که برخی قصد داشتند اتوبوس های آلفا ۱ متعلق به یک شرکت چینی آن هم بدون کولر و با پلاک منطقه آزاد را ۱۵ میلیون تومان گرانتر از اتوبوس های فعلی که متعلق به یک شرکت کره ای بوده و البته مجهز به کولر نیز می باشد، به ناوگان اتوبوسرانی شهرداری اضافه کنند؟ آیا نخریدن اتوبوس های چینی بدون کمترین تجهیزات آن هم ۱۵ میلیون تومان گرانتر از اتوبوس های کره ای فعلی سبب شده تا منافع عده ای از شهرداری قطع شود؟!

باقری خطیبانی ادامه داد: “شرکتی که شهرداری رشت اتوبوس ها را از آن خریداری کرده است نه تنها هر یک از اتوبوس های کره ای مجهز را ۱۵ میلیون تومان ارزانتر از اتوبوس های چینی تحویل شهرداری خواهد داد بلکه در قرارداد مشروط شده است که ۲۰ درصد پول نقد را شرکت مذکور دریافت کرده و ۸۰ درصد بقیه را خود شرکت برای شهرداری وام با بازپرداخت حداقل ۳۰ ماهه بگیرد

وی تصریح کرد: ” آقای روزان می گویند که در تیم اعزامی شهرداری به شرکت مذکور یک تیم فنی و متخصص نبوده است، سوال بنده از این همکار محترم اینست که معیار شما برای سنجش تخصص یک فرد چیست؟ آیا جناب سرهنگ یدالله حسینی، معاون اطلاعات فرماندهی انتظامی گیلان که به عنوان مشاور آقای سرپرست در تیم کارشناسی شهرداری برای این ماموریت انتخاب شده بود و کارشناس وسایط نقلیه با کد ۱۶۷۶۸ می باشد از نگاه آقای روزان به عنوان یک فرد فنی و متخصص در این زمینه به حساب نمی آید؟!

نائب رئیس شورای شهر رشت با بیان اینکه برای تمامی اظهاراتش اسنادی موجود است، وعده رسیدگی تخصصی تر به این موضوع را با ارائه اسناد و مدارک داد و گفت: ” در پایان سوال بنده اینست که آیا تحمیل دوستان و نزدیکان از سوی یکی از اعضای شورا به مجموعه شهرداری در حالی که بسیاری از جوانان این شهر در آتش بیکاری می سوزند، گناه کبیره نیست؟ آیا پارک کردن خودرویی که از سوی شورا به یکی از اعضا اختصاص پیدا کرده در پارکینگ شورا و گرفتن پول بنزین برای خودرویی که اصلاً به حرکت در نمی آید، گناه کبیره نیست؟ آیا تلاش احتمالی عده ای که با جنجال سازی سعی می کنند به نوعی عملکرد سرپرست را در شهرداری منفی جلوه داده تا از این طریق از دوستان او انتقام بگیرند، گناه کبیره نیست؟! قضاوت در این خصوص بر عهده شهروندان فهیم شهر باران باشد”

منبع: خزرآنلاین


کانال تلگرام شمال ما

یک پاسخ به “آیا تحمیل دوستان و نزدیکان از سوی یکی از اعضای شورا به مجموعه شهرداری، گناه کبیره نیست؟”

  1. محمود می‌گه:

    آقای باقری برای تطهیر دوستانت که این اتوبوس را خریداری کردند. بدون اطلاع حرف نزنید لطفا . در ضمن همین اتوبوس در منطقه آزاد حداقل ۲۷ درصد خریداری شده از اردبیل (که حالا بماند مدیر مربوطه ان در فتنه ۸۸ زندانی شده است ) ارزانتر میباشد بهتر است تحقیق کنید. انشااله من آخرتم را به دنیا نفروشم

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *