شمال ما: رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران از مرگ دو بیمار مبتلا به آنفلوآنزا در این استان خبر داد.

 

دکتر قاسم جان بابایی روز سه شنبه به خبرنگار ایرنا گفت که دو بیمار با وجود بستری شدن در بیمارستان امام خمینی (ره) ساری و انجام اقدامات درمانی ، جان باختند.
وی افزود : این افراد که مبتلا به بیماری های مزمن از جمله آسم بودند ، در برابر ویروس H1N1 آسیب پذیر شدند و به خاطر ضعف سیستم دفاعی بدن اقدامات درمانی برای آنان موثر واقع نشد .
جان بابایی به خانواده های مازندرانی توصیه کرد در صورت ابتلای هر عضوی از خانواده به بیماری آنفلوآنزا ، بیمار را به نزدیکترین مراکز درمانی برسانند و یا به پزشک خانواده خود مراجعه کنند .
رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران گفت : همه ساله در فصل سرما آنفلوآنزا به عنوان یک بیماری اپیدمی در کشور و در مازندران شیوع می یابد و برای مقابله با آن رعایت بهداشت فردی باید در دستور کار خانواده ها قرار گیرد.
وی همچنین به شهروندان مبتلا به بیماری ریوی ، نارسایی کلیوی و کبدی و بیماران دیابتی توصیه کرد تا مراقب سلامتی خود باشند و در صورت ابتلا به آنفلوانزا به مراکز درمانی مراجعه کنند.
جان بابایی از شهروندان مازندرانی خواست تا ضمن رعایت بهداشت فردی ، از خوددرمانی در مواقع ابتلا به بیماری بویژه سرماخوردگی و آنفلوآنزا به صورت جدی پرهیز کنند.
*بیماری آنفلوآنزا که به گفته مسئولان وزارت بهداشت با نوع ویروس H1N1 در کشور وجود دارد از طریق دست دادن، روبوسی، تماس با اشیا آلوده به این ویروس منتقل می شود.
این ویروس تا ۲۴ ساعت روی اشیا، زنده می ماند و قابل انتقال است.
بر اساس آخرین اعلام مسئولان وزارت بهداشت این بیماری طی یک ماه گذشته در کشور ۴۳ قربانی داشته است.
بیشتر این افراد پیش از ابتلا به آنفلوآنزا به بیماری های زمینه ای مبتلا بودند.


کانال تلگرام شمال ما

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *