فیروز فاضلی ۰۲۳

شمال ما؛ امیر رمضانی کینچاه *: چند روز قبل از روز خبرنگار، اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان گیلان با ارسال پیامکی به این شرح «مدیر مسئول پایگاه خبری؛ حداکثر سه خبرنگار فعالتان را بترتیب اولویت بهمراه ذکر شماره حساب سیبا و شماره تماس در اسرع وقت به امور فرهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی معرفی نمایید» از مدیران رسانه ها خواست تا سه خبرنگار خود را برای همایش تقدیر از خبرنگاران معرفی کنند. از این روش نامتعارف و غیررسمی برای گرفتن اطلاعات از رسانه ها که بگذریم و لحن دستوری و غیرمحترمانه این پیامک را نیز نادیده بگیریم؛ مدیران مسئول رسانه ها با خوشحالی و اعتماد به پیامک این اداره کل، با تماس با خبرنگاران خود شماره حساب آنها را دریافت و برای تقدیر به آن اداره کل ارسال کردند.

اما در کمال تعجب پس از پایان مراسم روز خبرنگار، اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان تعداد زیادی از نفرات معرفی شده را حذف کرد و وجه هدیه را تنها به حساب یک نفر واریز کرد و این وسط سر دو خبرنگار دیگر اعلام شده بی کلاه ماند.

متاسفانه با پرس و جو از همکاران مان در دیگر رسانه های استان متوجه تبعیض اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان بین پایگاه های خبری استان شدیم؛ به برخی از پایگاه های خبری یک سهمیه  و به برخی دیگر _از ما بهتران_ بیش از یک  هدیه اختصاص داده شده است. حال با توجه به بی عدالتی صورت گرفته، پرسش های مان را از مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان می پرسیم:

یک: شما که حکم پدر معنوی خبرنگاران استان را دارید چرا بین فرزندانتان تبعیض قائل شدید؟

دو: معیار و ملاک شما و همکارانتان در درجه بندی پایگاه های خبری و تخصیص سهمیه چه بود؟

آقای مدیرکل! آیا بهتر نبود سهمیه هر پایگاه خبری برای دریافت هدیه روز خبرنگار، با ارائه دلیل منطقی قبل از دریافت شماره حساب از خبرنگاران مشخص می شد؟ استاد فاضلی! شما که در ابتدای مدیرکلی تان گفته بودید پاسخگوی پرسش های رسانه های دارای مجوز خواهید بود، حال لطف کنید پاسخگو باشید و در صورت امکان همچون گذشته پاسخ پرسش های ما را در مصاحبه با رسانه های نورچشمی خود ندهید! و بیشتر از این اسباب دلخوری رسانه های مستقل گیلان را فراهم نیاورید.

* دبیر تحریریه شمال ما


کانال تلگرام شمال ما

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *