خواسته درختان شهر رشت از شهردار؛درخت ۰۳۱

شمال ما: روی درختانِ پیاده روی خیابانِ سعدی رشت، نوشته ای با این عنوان که «آقای شهردار لطفا ما رانبرید!» دیده می شود.

به گزارش پرنیان گیل در قسمتی از پیاده روی خیابان سعدی رشت، نزدیک بازار روز این شهر، به غیر از کنده کاری پیاده رو،  دور چند درخت واقع در آنجا، با نوارهای زرد رنگ گرفته شده است و روی درختان کاغذهایی چسبانده اند که روی این کاغذ ها نوشته شده است: آقای شهردار لطفا ما را نبرید!

خبرنگارما درباره نوشته های روی این درختان وعلتِ کشیدنِ نوار زرد دور تا دور این درختان، از چند فروشنده اطراف سوال کرد. آنان در پاسخ گفتند: ظاهرا نزدیک این مکان قرار است میدانی ساخته شود و باید این درختان قطع شوند.

چند وقت پیش تعدادی از درختانِ خیابان امام خمینی رشت توسط شهرداری رشت قطع شد و اظهارنظرات و کمپین های مختلفی درباره این اتفاق به راه افتاد. فرماندار رشت در نشست خبری مردادماه با تاکید بر اینکه اتفاق خلاف قانونی در رابطه با قطع درختان  نیفتاده است، گفت: قبل از این کار باید آمادگی لازم در افکار جمعی ایجاد می شد و مردم ازعلت آن اطلاع پیدا می کردند که همان ایجاد بسترهای حمل ونقل شهری است.

حال درختان خیابان سعدی رشت به چه منظوری قرار است قطع شوند، سوالی است که خبرنگار پرنیان گیل در بخش بعدی گزارش از مسئولان شهرداری رشت جویا می شود.

.

 

3

.

2

.

1


کانال تلگرام شمال ما

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *