شمال ما: محمد تقی نظری از کاشت تعداد ۴۸۰ اصله نهال در خیابان امام خمینی و محل اجرای پروژه BRT خبر داد.

 

به گزارش روابط عمومی منطقه دو شهرداری رشت، محمد تقی نظری اظهار کرد تعداد ۴۸۰ اصله نهال خریداری و با هدف گسترش فضای سبز در این منطقه به خصوص در خیابان امام خمینی محل اجرای پروژه BRT کاشته می‌شود.

وی اضافه کرد: این تعداد اصله نهال در بلوارها، میادین، پارک‌ها و معابر سطح منطقه کاشته خواهد شد که با هدف افزایش سرانه فضای سبز، ایجاد فضاهای مفرح و سرسبز در شهر برای استفاده شهروندان انجام می‌شود.

مدیر منطقه دو با اشاره به اینکه درختان در تولید اکسیژن نقش اساسی دارند و با افزایش کاشت درختان می‌توان تاثیر قابل توجهی در افزایش تولید اکسیژن ایجاد کرد، گفت: علاوه بر نقش اساسی درختان در بهبود هوا ، زیباسازی محیط و ایجاد تاثیرات مثبت روانی از ویژگی‌های وجود درختان در سطح شهر است.

مدیر منطقه دو همچنین عنوان کرد: در‌حال‌حاضر جمعیت شهرنشینی در شهر رشت رشد بسیار چشمگیری داشته که باید زنگ خطری برای همه ما باشد، چرا‌که برای رهایی از دنیای ماشینی چاره‌ای جز توسعه فضای سبز و ایجاد فضاهای مفرح نداریم که یکی از راهکارها ، کاشت درخت می باشد که این امر در کاهش استرس‌های روحی، روانی و ایجاد نشاط در جامعه نیز موثر است.

وی ادامه اضافه کرد: شهرداری منطقه دو رشت در سال جاری و در راستای افزایش سرانه فضای سبز، جلب رضایتمندی شهروندان و همچنین ارتقای زیباسازی سطح منطقه اقدامات خوبی انجام داده است .

نظری در پایان یادآور شد: تمام تلاش و توان خود را جهت ایجاد فضای زیبای شهری انجام خواهیم داد و امیدواریم شهروندان هم با تعامل و همکاری با شهرداری در ایجاد محیطی سبز و زیبا ما را یاری کنند.


کانال تلگرام شمال ما

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *