با حضور پرشور مردم و مسئولان؛نجفی ۰۳۱

شمال ما: مرحله دوم دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در حوزه‌های انتخابیه رشت و رودبار با حضور ۶ کاندیدا آغاز شد که سرانجام دو کاندیدا از شهرستان رشت و یک کاندیدا از شهرستان رودبار به مجلس دهم راه می‌یابند.

به گزارش ایسنا- منطقه گیلان، استان گیلان با افزون بر ۱۴ هزار کیلومتر مربع و جمعیتی بالغ بر ۲ میلیون و ۴۸۰ هزار نفر و ۱۶ شهرستان، دارای ۱۱ حوزه انتخابیه، ۱۳ نماینده در مجلس شورای اسلامی است.

در مرحله اول دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی که ۷ اسفند ۱۳۹۴ با مشارکت بیش از ۶۸ درصدی مردم گیلان برگزار شد؛ در ۹ حوزه انتخابیه استان گیلان، نمایندگان با کسب بیشترین آرای مردم وارد مجلس دهم شدند اما در شهرستان‌های رشت و رودبار انتخابات به مرحله دوم کشیده شد.

در شهرستان رشت، برای مرحله دوم دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی ۵۲۴ صندوق اخذ رای در نظر گرفته شده است که از این تعداد صندوق ۲۶۷ صندوق متعلق به شهر رشت و بخش مرکزی و ۲۵۷ صندوق متعلق به بخش‌های اطراف است و همچنین ۴ صندوق سیار در سطح شهرستان در نظر گرفته شده است، شهرستان رشت ۷۰۸ هزار نفر واجد شرایط رای دارد. حدود ۵ هزار نفر نیز در قالب هیات نظارت، عوامل اجرایی و انتظامی ساماندهی مراکز اخذ رای را در این شهرستان به عهده دارند.

شهرستان رشت با پنج بخش مرکزی، کوچصفهان، لشت نشاء، خمام و خشکبیجار، سه کرسی نمایندگی در مجلس شورای اسلامی دارد که در مرحله نخست انتخابات غلامعلی جعفرزاده با کسب بیشترین آراء به مجلس دهم راه یافت اما جبار کوچکی‌نژاد، علی آقازاده، سیدولی‌‌الله عظمتی و محمدصادق حسنی چهار کاندیدایی هستند که به مرحله دوم دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی راه یافتند و برای به دست آوردن دو کرسی باقی مانده به رقابت می‌پردازند.

اما در شهرستان رودبار ۱۱۹ شعبه اخذ رای برای مرحله دوم دهمین دوره انتخابات مجلس در نظر گرفته شده که از این تعداد ۵۶ صندوق اخذ رای به حوزه شهری و ۶۳ صندوق اخذ رای هم به حوزه روستایی تعلق دارد، همچنین از مجموع صندوق‌های در نظر گرفته شده تعداد ۵۱ شعبه ثابت و ۶۸ شعبه سیار می‌باشند.

در شهرستان رودبار ۷۴ هزار نفر واجد شرایط رای هستند، همچنین ۲ هزار و ۵۰۰ نفر عوامل اجرایی، بازرسی و انتظامی کنترل مراکز اخذ را در روز انتخابات در شهرستان رودبار به عهده دارند؛ انتخابات در ۷ شهر و ۴ بخش و ۱۶۴ روستای این شهرستان انجام می‌شود.

در مرحله اول انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی در شهرستان رودبار ۶۰ هزار و ۴۸۰ نفر مشارکت داشتند که به سبب این حضور پرشکوه، مردم شهرستان رودبار مشارکت ۸۱٫۲ درصدی را در دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی رقم زدند.

صمد مرعشی و منوچهر جمالی دو کاندیدای راه یافته به مرحله دوم دهمین دوره انتخابات مجلس شورای در شهرستان رودبار هستند.


کانال تلگرام شمال ما

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *