خورسندی خبر داد:بیمه خبرنگاران ۹۱

شمال ما: مدیرعامل خانه مطبوعات گیلان از آغاز ثبت نام جدید بیمه تکمیلی خبرنگاران از هفته آینده خبرداد و گفت: تمام تلاش هیات مدیره خانه مطبوعات گیلان بهبود امور کاری و معیشتی روزنامه نگاران و خبرنگاران است.

 

کریم خورسندی، مدیرعامل خانه مطبوعات گیلان در گفت‌وگو با ایسنا، با بیان اینکه بیش از ۱۵۰ نشریه مجوزدار در گیلان وجود دارد اما فقط حدود ۱۰۰ نشریه به طور روزانه، هفتگی، دوهفتگی و ماهانه منتشر می‌شوند، اظهار کرد: با وجود خبرگزاری‌ها و سایت‌های متعددی که طی دو سال اخیر در گیلان فعال شده‌اند شرایط اطلاع رسانی و کار خبررسانی سرعت بیشتری یافته و این رقابت مثبت باعث شده افراد جدیدی در تهیه خبر و عکس جذب رسانه‌های استان شوند.

وی افزود: در پی این علاقمندی و گسترش کار اطلاع رسانی، خانه مطبوعات نیز طی فراخوانی علاقمندان و فعالان رسانه‌ها را برای همگرایی و هم افزایی به حضور در خانه مطبوعات و عضویت در این موسسه صنفی دعوت کرده که خوشبختانه تاکنون استقبال مطلوبی صورت گرفته و افراد زیادی در خانه مطبوعات ثبت نام کرده‌اند.

مدیرعامل خانه مطبوعات گیلان با اشاره به تلاش‌های صورت گرفته از گذشته تاکنون در این خانه، گفت: امیدوارم در فضای جدیدی که شکل گرفته بتوان خدمات بهتر و بیشتری را برای اصحاب رسانه استان انجام داد، ضمن اینکه تمام تلاش هیات مدیره خانه مطبوعات گیلان بهبود امور کاری و معیشتی روزنامه نگاران و خبرنگاران است.

خورسندی بیان کرد: در همین ارتباط طی هفته آینده کارگروه‌ها و کمیته‌های چهارگانه رفاهی، حقوقی، انضباطی و آموزش با ترکیبی از اعضای هیات رئیسه و اصحاب رسانه تشکیل خواهد شد و شرایط حضور خبرنگاران در آن و مشارکت در کمیته‌ها را به اطلاع همکاران خواهیم رساند تا اصحاب رسانه در پیشبرد اقدامات خانه مطبوعات نقش تعیین کننده‌ای داشته باشند.

وی با اعلام این خبر که ثبت‌نام جدید بیمه تکمیلی خبرنگاران استان از هفته آینده آغاز می‌شود، بیان کرد: قرارداد بیمه تکمیلی بیمه آرمان، تا ۳۱ خرداد ماه امسال خاتمه یافته و قرارداد جدید با همین شرکت بیمه‌ای در حال منعقد شدن می‌باشد.

مدیرعامل خانه مطبوعات گیلان تصریح کرد: اصحاب رسانه و خبرنگارانی که پس از این تاریخ از خدمات درمانی، پزشکی و دارویی استفاده کرده‌اند با جمع آوری سوابق خدمات درمانی و پس از انعقاد قرارداد جدید می‌توانند هزینه‌های خود را از بیمه تکمیلی دریافت کنند و در این باره نگرانی نداشته باشند.


کانال تلگرام شمال ما

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *