مدیر عامل شرکت آبفار گیلان خبر داد:محمدعلی فرامینی ۹۱

شمال ما: مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب روستایی گیلان از آغاز برنامه‌های هفته صرفه‌جویی در مصرف آب از اول تیرماه امسال در این استان خبر داد.

 

به گزارش فارس، محمدعلی فرامینی ظهر امروز در نشست شرکت آب و فاضلاب روستایی گیلان در آستانه فرا رسیدن هفته صرفه‌جویی در مصرف آب اظهار کرد: وزارت نیرو برای ایجاد فرهنگ صحیح در مصرف آب یک هفته را به نام هفته صرفه‌جویی در مصرف آب نامگذاری کرده است.

وی با بیان اینکه هفته صرفه‌جویی در مصرف آب از اول تیرماه آغاز می‌شود، تصریح کرد: این هفته برنامه‌هایی به مناسبت نامگذاری ایام برگزار می‌شود.

مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب روستایی گیلان صرفه‌جویی در مصرف آب را یکی از برنامه‌های مهم در سال اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل عنوان کرد و افزود: نخستین روز از هفته صرفه‌جویی در مصرف آب، «آب، اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل» نامگذاری شده است.

وی با اشاره به اینکه در کشور یک‌سوم میانگین بارش‌های جهانی را داریم، تصریح کرد: همه باید به فکر مدیریت دوستانه نسبت به آب باشیم و در این بین رسانه‌ها نقش مهمی ایفا می‌کنند.

فرامینی ۴۱ درصد جمعیت گیلان را ساکن روستاها دانست و گفت: گیلان دارای دو هزار و ۵۱۲ روستا با ۹۸۳ هزار نفر جمعیت است.

وی ارائه خدمات بهتر در حوزه آب و فاضلاب روستایی به مردم را جزو رسالت آبفار استان ذکر کرد و یادآور شد: برای اجرای بسیاری از پروژه‌های این حوزه زیرساخت‌های لازم و مطلوب موجود بوده و سرمایه‌گذار بخش‌خصوصی در اجرای پروژه‌های مشارکتی اطمینان دارد که دولت تمام فرآیندهای  مورد نظر را تضمین می‌کند.

این مسؤول به اجرای طرح آبرسانی جامع به بیش از یک‌هزار روستا در گیلان اشاره کرد و متذکر شد: آبرسانی به یک‌هزار و ۴۲ روستای جلگه‌‌ای گیلان بزرگ‌ترین طرح جامع آبرسانی به صورت مجتمع در کشور است.

وی با اشاره به اینکه بالغ بر ۲۷۰ هزار مشترک در روستاهای گیلان از نعمت آب آشامیدنی سالم و بهداشتی برخوردار هستند، خاطرنشان کرد: از روستاییان گیلان می‌خواهیم برای آبیاری باغ‌ها ومزارع خود از آب آشامیدنی و قابل شرب استفاده نکنند.


کانال تلگرام شمال ما

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *