اخطاریه هواشناسی گیلان؛باران ۹۱

شمال ما: سرپرست اداره پیش بینی و هشدار سریع هواشناسی گیلان از آغاز بارش شدید باران و آبرفتگی معابر عصر امروز و فردا خبر داد.

 

مایار غلامی در گفت وگو با ایسنا، گفت:  نقشه های هواشناسی نشان دهنده تقویت توده هوای خنک و بارش زا از عصر امروز پنجشنبه است.

وی ادامه داد: بر این اساس شرایط برای بارندگی و وزش بادگاهی شدید و رعدوبرق مهیا است و  بارندگی بطور متناوب تا اواسط هفته آینده ادامه خواهد داشت.

غلامی اضافه کرد:پیش بینی می شود بارندگی برای بازه پنجشنبه (عصر و شب) و جمعه از شدت بیشتری برخوردار بوده و آبگرفتگی معابر عمومی و بالا آمدن سطح آب رودخانه ها و مسیل ها در بعضی از نقاط (بویژه نواحی مرکزی و غربی استان) دور از انتظار نیست.

وی ادامه داد: دریا مواج بوده و برای شنا نامناسب است و لازم است مسافران از استقرار در حاشیه رودخانه ها و مسیل ها جدا پرهیز کنند و با توجه به لغزندگی سطح جاده و کاهش دید بدلیل مه آلود بودن هوا ، رعایت نکات ایمنی به رانندگان توصیه می شود و با توجه به تداوم بارندگی تا اواسط هفته آینده، شالیکاران جهت درو محصول با توجه به پیش بینی پایداری جو برای نیمه دوم هفته آینده برنامه ریزی کنند.

سرپرست اداره پیش بینی و هشدار سریع هواشناسی گیلان خاطرنشان کرد: بارش باران از عصر امروز در  گیلان آغاز می شود و هوای گیلان در روز جمعه ابری و مه آلود،همراه با بارش باران و وزش باد و رعدو برق و برای روز شنبه و یکشنبه ،نیمه ابری تا ابری بعضی ساعات همراه با بارندگی پیش بینی می شود.


کانال تلگرام شمال ما

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *