با حضور کودکان و نوجوانان؛IMAGE635771509869706448

شمال ما: آیین غبارروبی و عطر افشانی حرم سید جلال الدین اشرف علیه‌السلام با حضور کارکنان و اعضای کارگاه‌‌های ادبی کانون پرورش فکری کودکان ونوجوانان استان گیلان و مشارکت هیئت امنای حرم مطهر برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کانون استان گیلان، در ویژه‌برنامه‌ی «از آستان تا آسمان» که با هدف پرورش حس دینی کودکان ونوجوانان، آشنایی با شخصیت‌های اسلامی و مکان‌های مذهبی صورت گرفت، اعضای مراکز فرهنگی هنری رشت، کوچصفهان، سیاهکل، کومله، املش، لنگرود و آستانه حضور داشتند.
در آغاز این مراسم علی پورحسن، مدیر کل کانون گیلان  با معرفی شخصیت حسن بن موسی، برادرامام رضا علیه السلام، از برکت‌های واقع شدن حرم شریف این بزرگوار درشهرستان آستانه سخن گفت و امام‌زادگان را حلقه‌های ارتباط میان مسلمان و ائمه دانست.
وی با بیان این که  قرار گرفتن در شعاع توجه و عنایت بزرگان دین می تواند، برکت‌ها و موهبت‌هایی را متوجه بندگان کند ابراز امیدواری کرد که در سایه‌‌ی عنایت‌های امام‌زادگان امکان محشور شدن با ائمه ‌و رسول اکرم (ص) برای مسلمین فراهم شود.
در ادامه‌ی این مراسم پرفیض اعضای کودک و نوجوان به غبار روبی و عطر افشانی حرم مطهر سلطان سید جلال الدین اشرف علیه السلام پرداختند که با قرائت زیارت‌نامه و مداحی توسط اعضای کانون همراه بود.
شرکت در کارگاه ادبی از دیگر برنامه‌ها محسوب می شد و اعضای مراکز فرهنگی هنری، احساس خود را با واژه‌هایی از جنس نور و در قالب شعر، قصه، داستان و متن ادبی به تصویر کشیدند.
گفتنی است در ویژه برنامه‌ی « از آستان تا آسمان » که صبح امروز در حرم مطهر سلطان سید جلال الدین اشرف شهرستان آستانه برگزار شد، بیش از ۵۰ عضو کارگاه‌های ادبی مراکز کانون پرورش فکری حضور داشتند.

 

.

IMAGE635771511202552682

.

IMAGE6357715141186491763

 


کانال تلگرام شمال ما

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *