شمال ما: معاون امنیتی و انتظامی و دبیر شورای امنیت کشور گفت: هیچ‌گونه بمب‌گذاری در کشور انجام نشده و تمامی گروه‌هایی که اهداف بمب‌گذاری در کشور را داشته‌اند نتوانسته‌اند از مرزها وارد ایران شوند.

به گزارش اداره‌کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی، حسین ذوالفقاری در حاشیه نشست تخصصی امنیتی اعضای شورای تامین استان، به تشریح شرایط امنیتی کشور پرداخت و اظهار کرد: در آستانه برگزاری انتخابات آسیب‌های امنیتی موجود احصا شده، مسائل اجتماعی و تهدیدات احتمالی خارج از مرزها به ستاد مرکزی و متناظران استانی تذکر داده شده است.

 

وی افزود: اطلس امنیتی کشور تهیه شده و مسائل قومی و مباحث مربوط به کاندیداها به طور کامل انجام شده است.

 

معاون امنیتی و انتظامی وزیر کشور با بیان اینکه برآوردهای لازم برای تامین نیروهای اجرایی برگزاری انتخابات صورت گرفته است، اظهار داشت: توجه ویژه به مباحث امنیتی در مناطق دارای قومیت‌های مختلف، کنترل اطلاعاتی مناطق مرزی برای جلوگیری از فعالیت گروه‌های معارض، برگزاری جلسات هماهنگی و توجیه کاندیداها در فرمانداری‌های سراسر کشور و نظارت بر فعالیت احتمالی دشمنان در رسانه‌ها از دیگر اقدامات امنیتی صورت گرفته در آستانه انتخابات است.

 

ذوالفقاری با اشاره به اینکه هرگونه فعالیت گروه‌های تکفیری، ایضایی و تروریستی در دو سال گذشته به طور کامل در کشور رصد شده است، گفت: با اشراف اطلاعاتی نیروهای امنیتی هرگونه اقدامات خرابکارانه در نقاط صفر مرزی خنثی شده است.

 

وی اظهار داشت: هیچ‌گونه بمب‌گذاری در کشور انجام نشده و تمامی گروه‌هایی که اهداف بمب‌گذاری در کشور را داشته‌اند نتوانسته‌اند از مرزها وارد ایران شوند.

 

معاون امنیتی و انتظامی وزیر کشور برگزاری نشست امنیتی اعضای شورای تامین در استان‌ها را اقدام مناسبی برای شناخت تهدیدات احتمالی دانست و گفت: این دوره‌ها در حوزه های پیشگیری از جرم، مدیریت بحران و آشنایی با قوانین امنیتی و انتظامی برای اعضای شورای تامین ضروری است.


کانال تلگرام شمال ما

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *