لزوم پیگرد قانونی؛آبلیمو ۰۱۱

شمال ما: امسال گرمای تابستان بیش از هر سال دیگر بود ، بخصوص در این گرما مجبور باشید لابه لای گرمای اگزوزها از خیابانی به خیابان دیگر حرکت کنید ، قطعا دلمان می خواهد از آبمیوه و یخ در بهشت بعنوان یکی از سالمترین نوشیدنی های خنک بعنوان رفع گرمای بدن استفاده کنیم.
نوشیدنی هایی که واقعا از آب میوه های طبیعی باشد و نیز ویتامین های مفید را تامین کند ، لیمو خاصیت ضد باکتریایی ، ضد ویروسی ، هضم کننده و تصفیه کننده کبد را دارد اما این روزها نشانه خوبی از آبلیمو و حتی آبمیوه نماها نیست که نه تنها نوشیدن محتویات داخل این بسته ها مفید نیستند بلکه مضرات بسیاری را برای مردم به همراه دارند.
وجود افزودنی ها ، اسانس ، آب و شکر به جای میوه های طبیعی و درج تصویر میوه های طبیعی بر روی محصولات، مصداق فریب به مصرف کننده است .
مردم باید آگاه شوند که به جای آبمیوه از میوه های تازه و بجای آبلیمو از نوع طبیعی آن استفاده کنند. ماجرای آبمیوه های صنعتی در بازار حاوی قندهای تصفیه شده ، مواد نگهدارنده ، افزودنی و طعم دهنده هستند و حتی ممکن است بیش از حد مجاز بوده و موجب چاقی و افزایش اسید معده، چرب کننده کبد، نوسانات قند خون و حتی بیماری زا و آلرژی های تنفسی را به همراه داشته باشند.
بنابراین ضروری است اداره کل نظارت بر فرآورده های غذایی سازمان غذا و دارو ، سازمان ملی استاندارد و اداره کل بهداشت و تمامی دست اندرکاران، از این نوع کالاها که دارد باکتری های مضر، ویروس ها و انگل ها و مواد شیمیایی هستند، امنیت غذایی مردم را به مخاطره می اندازند، جلوگیری کرده و از تولید هر نوع محصول اینچنینی پیگرد قانونی نمایند.

 

منبع: توسعه شمال؛ مژگان رعنایی


کانال تلگرام شمال ما

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *