سرپرست شرکت آب منطقه‌ای گیلان خبر داد:نیکخوی ۰۱۱

شمال ما: سرپرست شرکت آب منطقه‌ای گیلان گفت: تاکنون یک‌میلیارد و ۱۵۰ میلیون مترمکعب آب در کانال‌های کشاورزی گیلان از سد سفیدرود آبگذاری شده است.

 به گزارش فارس، مجید نیکخوی صبح امروز در جریان بازدید از کانال‌های آب کشاورزی از قطع آب کانال چپ سنگر شهرستان رشت خبر داد.

وی با بیان اینکه به دلیل نوبت‌بندی، آب کانال مذکور از روز گذشته قطع شده است، افزود: آب کانال چپ سنگر اراضی شالیزاری مناطقی از جمله کوچصفهان، لشت‌نشا، خشکبیجار، پیربازار و بخش‌ مرکزی رشت را پوشش می‌دهد.

 سرپرست شرکت آب منطقه‌ای گیلان قطع آب کانال چپ سنگر را ۶ تیر ماه جاری عنوان کرد و گفت: از هفتم تیرماه مرحله بعدی آبگذاری از سد سفیدرود آغاز می‌شود.

وی از آبگذاری یک‌میلیارد و ۱۵۰ میلیون متر مکعب از سد سفیدرود تاکنون در گیلان خبر داد و یادآور شد:  اکنون سد سفیدرود ۷۵۰ میلیون متر مکعب آب دارد.

نیکخوی آب موجود در پشت سد سفیدرود را برای اراضی شالیزاری گیلان در زمان باقی‌مانده از کشت برنج کافی دانست و خاطرنشان کرد: نگرانی در زمینه تامین آب شالیزارهای استان وجود ندارد و از کشاورزان می‌خواهیم به برنامه آبیاری توجه کنند.

وی با اشاره به اینکه نوبت‌بندی آب در دو تا سه مرحله دیگر ادامه دارد، گفت: نوبت‌بندی آب تا زمانی که نیاز آب آخرین کشاورز برآورده شود، ادامه می‌یابد.

سرپرست شرکت آب منطقه‌ای گیلان تمام کانال‌های آب کشاورزی این استان را پرآب خواند و متذکر شد: اکنون کانال‌های آب کشاورزی و رودخانه‌ها پر آب هستند و از مسافران و ساکنان و کشاورزان این مناطق می‌خواهیم در بستر مسیرهای آبی نزدیک نشوند زیرا احتمال غرق شدگی وجود دارد.

وی ورودی آب به سد سفیدرود را حدود ۳۰ مترمکعب بر ثانیه و خروجی آن را ۱۱۴ مترمکعب بر ثانیه عنوان کرد.


کانال تلگرام شمال ما

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *